Tych filmów nie oglądaj z dziewczyną

Ten wpis miał mieć tytuł Najlepsze filmy na wieczór we dwoje, ale wtedy nikt by nie kliknął a ci co kliknęli mogliby nie zrozumieć ironii. Zresztą w Intrnetach krąży dziesiątki podobnych rankingów, więc po co kolejny. Zatem trzy filmy dla zwyrodnialców. Tak przynajmniej twierdzą osoby, które krzyczą, mdleją i wymiotują kiedy tylko usłyszą tytuł któregoś z filmów. Wpis dedykuję również tym, którzy pod koniec 2013 roku podnieśli larum o przekraczaniu pewnych granic przez von Triera i innych. Te granice zostały przekroczone już dawno.

Filmy, o których piszę są bardzo brutalne i nie są dla osób wrażliwych.

Ludzka Stonoga

Dla wielu ten film to granica nie do przekroczenia. Jeśli uważasz, że jest to najokrutniejszy film jaki w życiu widziałeś to nie masz tu czego szukać. W tym miejscu powinieneś zamknąć tę kartę i dokończyć ostatni odcinek My Little Pony. Ludzka Stogona to dopiero przystawka.

Kadr z serwisu filmweb.pl
Kadr z serwisu filmweb.pl

Ludzka Stonoga zaczyna się jak każdy innych horror. Dwie dziewczyny gdzieś jadą i psuje im się samochód. Jednym słowem horrorowa nuda. Na szczęście pojawia się miły Pan, który pociesza je i częstuje cukierkami narkotykami. Miły pan okazuje się być lekarzem, który zarabia na robieniu dwóch z jednego, czyli rozdzielaniu bliźniąt syjamskich. Doktor zwierza się, że chce zrobić coś 3 in 1. Marzy mu się długi jak brazylijski serial układ pokarmowy. I tak powstaje ludzka stonoga zrobiona z Azjaty i Amerykanek w proporcji 1:2. Oczywiście aby podsycić oglądalność i jakiekolwiek emocje pojawia się dwóch detektywów, więc jesteśmy targani niepewnością, czy wszystko skończy się dobrze. Jeśli ktoś nie oglądał filmu mogę powiedzieć, że w 33.3% film kończy się dobrze.

[sociallocker]

Salo, czyli 120 Dni Sodomy

Kadr z serwisu filmweb.pl
Kadr z serwisu filmweb.pl

Film z ’75 roku na podstawie powieści Marcella de Sade, wynalazcy sadyzmu, opowiada o tym jak faszyści w jednej z Włoskich miejscowości urozmaicali sobie czas. Biskup, prezydent, książę i burmistrz zaszywają się w jednej z posiadłości wraz z ośmioma chłopcami i ośmioma dziewczynkami. Czas urozmaicają sobie na orgiach, gwałtach, torturach, poniżaniu i morderstwach. Najbardziej brutalne motywy z filmu to zjedzenie własnych odciętych genitaliów przez jednego z więźniów, zaszycie jednej z dziewcząt żywego szczura – domyślcie się gdzie, skalpowanie, odcinanie języków, wyłupywanie oczów i jedzenie odchodów.

Premiera filmu odbyła się we Francji, we Włoszech film został zabroniony, w Niemczech dystrybuowano film bez dwudziestu minut najbrutalniejszych scen a w Polce premiera była dopiero w 2000 roku. 

 

Cannibal Holocaust

Kadr z serwisu filmweb.pl
Kadr z serwisu filmweb.pl

Pod koniec ubiegłego roku przy okazji premiery Nimfomanki Larsa von Triera słyszałem, że film jest dosadny, łamie tabu, skandalizuje i przekracza granice. Jakie granice, te które zostały wyznaczone i wielokrotnie przekroczone kilkadziesiąt lat temu?

[/sociallocker]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *