Kampanie społeczne. Uczmy się od Australijczyków

Widzieliście Dumb Ways To Die? Wczoraj na Róbmy Dobrze przeczytałem, że jest gra, w którą każdy „cukierkowy” sadysta powinien zagrać. A co wspólnego z filmikiem i grą ma Australijskie metro?

Ten wiral to część kampanii społecznej promującej bezpieczeństwo w metrze w Melbourne w Australii.  Piękne prawda? W Polsce zupełnie niemożliwe.Dumb ways to die gra film mediofobia

Klimat  trochę podobe do Happy Tree Friends tylko, że jest słodziej. Sama gra to prosta zręcznościówka, w której musimy uchronić od śmierci kilka kolorowych postaci. Im dalej tym trudniej, bo gra narzuca coraz większe tempo. Trochę nudzi powtarzalność plansz, które są dobierane losowo. Nie jest ich dużo i od czasu do czasu się powtarzają. W jakimś stopniu przypomniało mi WarioWare na Game Boya.

Dumb ways to die gra film mediofobia Dumb ways to die gra film mediofobia

Gra Dumb Ways to Die to dobra odskocznia „tak na chwilę” i raczej nie wciągnie na dłużej, ale pograć można. Tylko nie wiem co daje większą frajdę, sama gra, czy przegrywanie i patrzenie jak stworki giną.

Meanwhile in Poland

Kampanie społeczne w Polsce Tomasz Stockinger mediofobiaW Polsce dalej lubimy posmęcić i zrobić coś o czym nikt nie będzie pamiętał a przy okazji emisji spotu w telewizji zaczniemy gorączkowo szukać pilota, żeby jak najszybciej zmienić kanał i nie wpaść w depresję oglądając kolejne prośby o to żeby zwolnić.

iOS/Android

PS. Twórcom tej wesolutkiej animacji trochę się dostało. Więc w Australii też żyje kilka nudnych osób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *