Najlepsze seriale naszego dzieciństwa

Wychowali nas półnadzy troglodyci i kartonowe roboty wijące się w uścisku z gumowymi jaszczurami. Jaki to mogło mieć wpływ na naszą dojrzewającą psychikę? Ostrzegano nas, że będzie źle, że po takich serialach będziemy tylko mordować. Coż, najwidoczniej coś nie wyszło.

McGyver

Angus MacGyver był Polakiem! Prowizorka w jego wykonaniu była na tyle trwała, że skojarzenia z nadwiślańską prowizorką nasuwają się same i są jak najbardziej uzasadnione. Jego problem tkwił w tym, że nie miał za grosz wyobraźni i nie potrafił ocenić ewentualnych konsekwencji swoich nieodpowiedzialnych czynów. Lotnia z worków na śmieci? Albo koleś miał szczęście, albo zasady fizyki w małym palcu. I tak, popychał nas do nieodpowiedzialnych czynów, takich jak psucie przerabianie mikserów na broń itp.

Renegat

Mimo, że wyjęty spod prawa to, walczył o sprawiedliwość. Lorenzo Lamas nauczył nas, co jest dobre. A były to chromowane części Harleya, wiatr we włosach i kopanie antagonistów kowbojkami. Ważny był też indiański przyjaciel z klawym kolczykiem i samochodem. Też klawym.

Tarzan

Serial o półnagim mężczyźnie w skąpych, skórzanych slipkach, który czule przytulał szympansa. Dziś by to nie przeszło a jeśli już, to pod gradobiciem oskarżeń o promowanie wszystkiego co złe. Na początku lat dziewięćdziesiątych Tarzan uczył jak być szarmanckim wobec kobiet. I szympansów. Niby wychowany przez małpy a tu proszę. Kiedy Jane odwiedziła Tarzana w święta, ten z wiórków kokosowych (skąd kokosy w dżungli?) zrobił jej imitację śniegu. How sweet is that? Na szczęście na rozpieszczaniu kobiet nie kończyła się rola Tarzana. Od czasu do czasu, szympansi syn musiał falsetem wezwać swoich zwierzęcych sprzymierzeńców i skopać dupska poszukiwaczom złota, którzy rtęcią zatruwali strumień. A Cheetah, ciągnąc za sobą gałąź, maskowała ślady. Piękne czasy.

Hercules

https://www.youtube.com/watch?v=U-tyFqjfSIA

W tym poście jest za mało półnagich mięśniaków! Uczył nas przemocy i tego, że siła jest najważniejszą wartością w życiu. Efekty specjalne stały na zaskakująco wysokim poziomie.

Xena

xena wojownicza księżniczka seriale mediofobia
Taki trochę Hercules, którego od biedy można obejrzeć.

Legendy Kung-Fu

Rozmawiając ze znajomymi mam wrażenie, że tylko ja oglądałem ten serial. Bardzo głęboki, filozoficzny przekaz o wyższości wewnętrznej harmonii nad materialistycznymi wartościami. O wyższości wschodniej kultury nad amerykańskim kapitalizmem. A gówno! Tłukli się po mordach.

Power Rangers

Niekwestionowany lider z najlepszym tematem muzycznym, najlepszymi efektami specjalnymi z makulatury i najlepszym sygnałem na SMSa! No i byli kitowcy, których było mi najbardziej szkoda. Nie dość, że musieli chodzić w rajstopach to zawsze dostawali bęcki. To był chyba najbardziej przewidywalny serial świata. Bitwa w kartonach i w ostatniej chwili przywołanie Megazorda. Zawsze się zastanawiałem, dlaczego nie mogą od razu wjechać Megazordem i nie miętosić się przez pół odcinka w makulaturze.

mięśniak i czacha power rangers mediofobia
To nie Rangersi byli prawdziwymi bohaterami tego serialu. To nie kitowcy byli największymi przegranymi tego serialu. Mięśniak i Czacha – Pamiętamy!

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *