Polacy na Instagramie. Zoba jacy zajebiści

Instagram to najlepsza rzecz, jaka przydarzyła się współczesnej fotografii. Dużo wody upłynęło w sedesie zanim pogodziłem się z tą myślą. Na początku uważałem, że to serwis dla bananowych szpanerów i hipsterów.  Dużo w tym racji, ale jest kilka osób, które sprawią, że na Instagram spojrzysz inaczej.

Robert Danieluk

– Fotografuję od 1998 roku. Uwielbiam wyprawy za naszą wschodnią granicę co w chwili obecnej jest jedną z moich ważniejszych fotograficznych dróg. Mimo wszystko ciągle poszukuję swojego miejsca. Kocham opuszczone miejsca, zapach podkładów kolejowych i wanilii – napisał na swojej stronie. To właśnie zdjęcia ze wschodu sprawiły, że mój mózg się przebudził i przeciągle krzyknął „heeeej” wysyłając impuls do kciuka żeby ten kliknął „obserwuj”. Dzięki tej prostej sekwencji, moje oko cieszy się świetnymi kadrami.

#chisinau #moldova #kiszyniow #mołdawia

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Danieluk (@robertdanieluk)

Najbardziej dzika i egzotyczna część miasta. Dworzec autobusowy i rynek. Zapachy nie z tej ziemii #oдеса #odessa #ukraina #yкраїна #vscocam

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Danieluk (@robertdanieluk)

pablozja

Grafik, foto-grafik, a może nawet rysownik. Figuruje jako Nadworny Grafik Skweru. Zrobi wszystko, poczynając od wizytówki, a kończąc na bilbordzie. Do tego opisu dodałbym, że od czasu do czasu wrzuci na Insta całkiem niezłe foto. Okładki płyt robi średnie, ale jak zrobi wrzuci kadr z ładną geometrią, to z zazdrości chce mu się naubliżać.

#vsco #vscocam #vscopoland #vzcopoland #sopot #makaron

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł (@pablozja)

moikropka

W opisie na Instagramie napisała, że graphic designer. Ja tam jej wierzę, bo miło łechce geometrią i udowadnia, że jak czegoś na zdjęciu jest mało, to zdjęcie jest dobre. Obserwujcie jak szaleni, bo warto.

47,618

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika moikropka (@moikropka)

magnus_p

Mówiłem już, że jak czegoś jest mało na zdjęciu to zdjęcie jest dobre? Nie? To patrzcie na te kadry. Czasami na fotkach Pawła za dużo jest czarnych sylwetek podskakujących ludzi, ale dla poniższych kadrów można to przeżyć.

takpomidor

Geometria – sreometria. Minimalizm. Jeśli to dla Was za trudne słowa zobaczcie zdjęcia, na które zwyczajnie miło jest popatrzeć.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *