Cieszę się, że Tymom Tymański będzie jurorem w talent show

Trochę mi głupio. Zachowałem się jak typowy gimbus. Na szczęście szybko się opamiętałem. Niektórzy wieszczą koniec polskiego rocka. Nic nie wiedzą o życiu.

Obejrzałem film Włodka Markowicza. Reklamę Windowsa 10. Ale on się sprzedał! Bardzo mnie to ucieszyło. To znaczy jedno. Włodek nie będzie musiał iść do korpo i przez osiem godzin dziennie klepać Excela. Będzie mógł robić to, co lubi i dawać nam to, co my lubimy. Super. Czy może być lepszy układ?

Poczytałem komentarze pod filmem. Nie tylko tym. Pod każdym filmem na YouTube, który jest wynikiem współpracy blogera z firmą, pojawiają się komentarze, że się kutasie złamany sprzedałeś. Martin nagrał film i próbował coś tłumaczyć, ale to nie pomogło.

Trochę się martwię o tych wszystkich zbuntowanych gimbo-antysystemowców, którzy uważają, że praca to wstyd. Zastanawiam się, jak poradzą sobie w trudnym świecie, kiedy opuszczą rodzinne domy, w których mają pełne lodówki, bo mama zrobiła zakupy i internet, bo tata opłacił rachunki.

Tymon, sprzedałeś się!

Można mieć dwadzieścia a nawet trzydzieści lat i nadal być takim gimbusem. Sam się na tym złapałem. Po kolesiu zaangażowanym w taki, a nie inny sposób w polski show-biznes i kulturę chyba każdy liczył na coś innego. Tymon, w takim programie? Kto jeszcze? Maleńczuk, Turnau, Sojka? Ale hej! Może będzie z tego jakaś fajna płyta, bo o dziwo za studio też trzeba zapłacić. Podobno muzycy to też ludzi, muszą jeść i płacić za rachunki. A może jego obecność przyniesie korzyść samemu programowi. Może ta edycja będzie w końcu lepsza i człowiek nie będzie panicznie szukał pilota, żeby jak najszybciej przełączyć kanał, byle tylko nie usłyszeć Wojewódzkiego albo Mozila.*

Ciekawe, czy tym, którzy krzyczą, że Tymański się sprzedał, nie przeszkadza, że od kilku lat pracuje w radiu? Nie przeszkadza im też to, że zrobił muzykę do filmu. Pewnie, nie daj Boże, nawet na tym zarobił.

To naprawdę nie pierwszy muzyk z podziemia, który “połasił się na kasę”. Podejrzewam, że jego obecność w jury w ogóle mu nie zaszkodzi. Zaszkodziła Nowakowi z TSA? Zaszkodziła Titusowi z Acid Drinkers? Zaszkodziła Nergalowi z Dodą? Będzie miał na rachunki, a jak wszystkiego nie przeżre, to może zapłaci za studio i coś nagra.

A czy faktycznie się sprzedał będziemy mogli ocenić później.

*Tak wiem, to nie jest ten sam program, ale mam problem, żeby odróżnić jeden talent show od drugiego, dlatego wszystkie traktuję tak samo. Bo są takie same!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *