7 cytatów o fotografii, które powinieneś znać II

Andre Kertesz Fork mediofobia

Świetna fotografia to ta z głębią uczuć, nie ta z głębią ostrości

Przyznam się, że nie wiem kto to powiedział, ale wiem, że fotoamatorzy siedzący na forach fotograficznych wiedzą lepiej. Świetna fotografia to ta z bokeh!  A to druga już część cytatów o fotografii, które warto znać.

Henri Cartier-Bresson mediofobia

Myślę, że najlepsze fotografie powstają na obrzeżach wydarzeń. Fotografując w różnych sytuacjach, zawsze najciekawsze zdjęcia powstawały nie w samym centrum wydarzeń tylko w ich otoczeniu

~William Albert Allard

Potwierdzeniem tych słów może być powyższa fotografia Cartier-Bressona z koronacji króla Jerzego VI. W 1937 roku, Henri Cartier-Bresson zaczął pracę jako fotoreporter w Regards. Dla, którego udokumentował koronację króla. Na żadnym zdjęciu opublikowanym w gazecie nie było samego króla.

Jakie jest moje ulubione zdjęcie? To, które zrobię jutro.

~Imogen Cunningham

Z fotografią powinno być tak jak z biznesem w branży MLM. Codziennie powinieneś wstawać i mówić sobie, że jesteś zwycięzcą i człowiekiem sukcesu. Fotografując, powinieneś też mieć w sobie coś z dziecka przed gwiazdką. A każde zrobione zdjęcie, szczególnie to w przyszłości, powinno być tym przez co nie możesz w nocy spać.

Andre Kertesz

 

Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować

~Lewis Hine

Dosyć znamienne słowa, które skłoniły mnie do zagłębienia się w temat manipulacji w fotografii. O czym poczytacie na blogu. Często słyszy się hasło, że fotografia kłamie. Otóż nie. Fotografia jest tylko, lub aż, narzędziem i wszystko zależy w ręce jakiej osoby trafi. Co jeśli będzie do osoba pokroju Adana Hajja?

Każda fotografia to propaganda

~Martin Parr

Tak jak propaganda, fotografia też ma jakiś cel.

man-ray5

Zawsze znajdzie się ktoś, kto zwraca uwagę tylko na aspekt techniczny. Ci ludzie najczęściej zadają pytanie „jak”, podczas gdy tacy, których cechuje ciekawość świata, pytają „dlaczego”. Osobiście wolę inspirację od informacji.

~Man Ray

Man Ray zmarł w 1976 roku. Gdyby dożył naszych czasów, w kontekście internautów, szczególnie tych przesiadujących na forach fotograficznych, byłby cytowany obok Lema.

Przedmiotem fotografii nie są fotografowane rzeczy, lecz to, jak one wyglądają po sfotografowaniu

~Garry Winogrand

Bo i paprykę można sfotografować tak żeby papryką nie była.

Edward Weston

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *