Muzyka nadużywana w reklamach

Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę.  Mądrość inżyniera Mamonia (ale Rejs dzieciaczki obejrzyjcie) podchwyciła chyba połowa agencji reklamowych. 

Oglądając telewizję i słuchając radia (z eteru przykładów niestety nie będzie) odnoszę wrażenie, że w reklamach powtarzają się ciągle te same piosenki.  Niektóre z nich były całkiem niezłe, ale telewizja wszystko potrafi skutecznie obrzydzić. Oprócz reklamy Media Expert.

Może Get Down On It była fajną piosenką, ale najpierw w telewizji, zupełnie znienacka poojawiła się reklama Princessy a później gwóźdź do trumny Kool & The Gang wbiło Link4. Co gorsze?

Link4 musi mieć naprawdę super ofertę, skoro ich reklamy nie odstraszają klientów. Czy z takimi spotami można w ogóle utrzymać się na rynku?

https://www.youtube.com/watch?v=GoZGJMRx0as

Pozostając w temacie Bonnie Tyler. Era – #gimbynieznajo

Czekam aż ta urocza piosenka o zanieczyszczeniach powietrza Johna Paula Younga zareklamuje nam jakiś środek owadobójczy. Tymczasem:

Pozostając w temacie zanieczyszczeń powietrza miłości…

Tu powinienem coś napisać. Najlepiej coś błyskotliwego i zabawnego jednocześnie. Ale nie mam pomysłu. Zatem kolejna porcja reklam, tym razem z najlepszym raperem świata.

https://www.youtube.com/watch?v=pmz6xk2MZaE

Jeśli masz firmę i chcesz sprzedać coś zimą, nie możesz zrobić spotu bez piosenki Deana Martina. Nawet nie próbuj.

https://www.youtube.com/watch?v=1MpQx0Hbp-I

https://www.youtube.com/watch?v=kgeMyIh8ib8

Oczywiście można być oryginalnym i nie płynąć z prądem, tylko sięgnąć głębiej. Wejść z potencjalnym klientem w popkulturowy dialog i… wszystko zepsuć.


A teraz twoja kolej. Jeśli kojarzysz jakąś piosenkę, która cały czas przewija się w reklamach, napisz.

Fot

 

6 comments

  1. Jestem przykładem tego, że nawet nie mając telewizora w domu, przed niektórymi rzeczami nie da się uciec.

 1. Ofertę łatwo znajdziesz na naszej stronie internetowej. Sam oceń, czy jest atrakcyjna dla Ciebie. Jeśli zechcesz ubezpieczyć swój pojazd, warto zapoznać się z naszym kalkulatorem składek. Dzięki niemu w mniej jak minutę znajdziesz najniższą ofertę dla swojego samochodu.

  http://bit.ly/1g37w5S

 2. Mnie przeszkadza 'ureklamowianie’ klasycznych lub popularnych melodii. Apogeum przeżyłam, gdy na koncercie ze szkołą na pierwsze nuty „Carmen’, większość klasy krzyknęła 'oo, reklama Ajaxu’. Auć :/

  1. To samo jest z „Enigmą” Amandy Lear. Ta nazwa nikomu nic nie mówi, ale wszyscy znają piosenkę Kinder Bueno ;)

   PS. To było kilka lat temu, więc #gimbynieznajo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *